Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Koro - viro „prázdniny“?

13.03.2020 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Ano, máte volno, naši milí studenti, ale jen zdánlivé. Nemusíte sice ráno brzy vstávat, nemusíte téměř nic.  Ale je tu jedna maličkost: nemusíte, ale měli byste. Stali se z vás totiž ze dne na den dálkoví studenti, což není vůbec snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tak jak na to?

Možná vám pomůže naše Desatero rad, jak uspět, jak to vše nepodcenit, nepokazit, nezklamat nejen učitele a rodiče, ale především sám sebe.

1)     Rozdělte si den na část studijní a nestudijní. Řiďte se např. vaším rozvrhem, naplánujte si činnosti na celý den i týden. Věřte, že škola bude chtít vidět výsledky vaší práce.

2)     Neztrácejte čas na sociálních sítích, vypněte si upozorňování na vašem mobilu, zažijete pak tzv. „joy of missing“, radost z toho, že nevíte o každé blbůstce, kterou vaši kamarádi sdílejí na sítích. Neztrácejte čas emailováním a chatováním. Buďte při studiu svobodní a soustředění.

3)     Nerozptylujte se informačním smogem, chraňte si svůj mozek. Blogy, nákupní portály, filmy a televizní programy vám berou čas a kapacitu vašeho mozku, která je stejně omezená, jako disk vašeho počítače.

4)     Zachovejte si při studiu nadhled, postupujte od zásadních informací k méně důležitým detailům.

5)     Opakujte si. „Repetitio mater studiorum“

6)     Při studiu si dělejte přestávky jako ve škole. Při nich se hýbejte.

7)     Dodržujte dostatečnou délku spánku nejen kvůli studijní produktivitě ve dne, ale hlavně kvůli vašemu zdraví.

8)     Neodkládejte učivo, které vás nebaví. Jé lépe to mít z krku, tedy zbavit se problému co nejdříve. Zkuste najít i v takovém učivu něco zajímavého. Jen musíte chtít.

9)     Nenechte se ukolébat pocitem, že jedna hodina studia denně stačí. Nestačí!

10)  Věřte si a s chutí do toho, nejste na to sami, pomáhejte si a neváhejte kontaktovat učitele, pokud si nebudete vědět rady.

Přejeme vám všem hodně zdraví a pevnou vůli. Je to teď na vás, tak se ukažte, zdali jste dostatečně inteligentní, abyste pochopili, dostatečně silní, abyste překonali lenost, dostatečně zodpovědní, abyste se nemuseli bát nejen hodnocení na konci tohoto netradičního školního roku, ale ani své budoucnosti. Vždyť život je hlavně o tom, jak umíme překonávat překážky, jak jsme odolní a cílevědomí. Záleží teď jen na vás.

Zdraví vás a těší se na vás vaši učitelé

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz