Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

1.A v nejšťastnější zemi - v Dánském království

19.06.2019 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Naši prváci měli možnost nejen si užít jeden den v originálním Legolandu ve městě Billundu, kde se v roce 1958 zrodila legendární hračka Lego, ale vylezli i na maják Blavand Fyr, nasbírali si rozmanité mušle, pestrobarevné kameny a snad i jantary na břehu Severního moře, kde nekonečné dlouhá bílá pláž byla jen a jen naše a odkud se nám vůbec nechtělo.

Ale návštěva válečného bunkru Tirpitz s moderní expozicí nejen o událostech na tomto pobřeží Dánska za druhé světové války, ale i o životě na Jutském poloostrově, o jeho přírodě, historii i jantarech nás nadchla, a to stejně jako kolosální sochy mužů hledících na moře u přístavu v Esbjergu. Poslední zastávkou bylo nejstarší město Dánska, založené kolem r. 700 n.l. – město Ribe, bývalé obchodní a námořní centrum Vikingů. Tam jsme ochutnali poklidnou a téměř ospalou atmosféru dnes památkově chráněného historického skvostu s velkou katedrálou a malými hrázděnými domky v úzkých uličkách kolem hlavního náměstí.

A pak již jen návrat na parkoviště, autobus a cesta domů. Celkem jsme ujeli 2 721 km, což není málo, ale klidně bychom se po Dánsku dokázali toulat ještě několik dalších dní. Bylo nám tam všem spolu hezky.

Mgr. Lenka Vedralová

Fotografie ze zájezdu naleznete zde.

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz